PTA PREPAR3D V4 KULLANIMI

PTA PREPAR3D V4 KULLANIMI

Herkese merhabalar. Benim simülasyonu kurduktan sonra ilk kurmuş olduğum eklentinin yeni versiyonu çıktı. Önceki versiyonları ücretsiz olmasına rağmen baktılar ki indirme sayısı ve kullanımı güzel bu yüzden biz bundan para kazanılım dediklerini düşünüyorum. Bununla alakalı olarak yeni versiyonunu buraya tıklayarak satın alabilirsiniz.

Şimdi eklentiyi parayı kıyıp satın aldınız. Ama ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Bununla alakalı olarak http://www.sanalpilotluk.com/2017/02/prepare3d-tweak-pta/ de bulunan yazımızı okuyun.Ayrıca bulunanla alakalı olarak hazır paketler paylaşanlar bulunuyor. Benim kullanmış olduğum ve Fps düşüşü gözlemlemediğim ultimaterealism pack i sizlere tavsiye ederim.Bunun hazır olan dosyasını buradan indirebilirsiniz.

İndirdikte ne olacak bu ini dosyası dediğini duyuyor gibiyim.Onun cevabıda altta videoda..

Gördüğünüz gibi sırasıyla sol üstte bulunan Preset menüsüne giriyoruz. Ardından Open sekmesinden indirmiş olduğumuz ini uzantılı dosyayı seçiyoruz. Videoda benim alt kısımda dikkat ettiyseniz kırmızı yazılar görünüyor. Bunun nedeni ise ben zaten Pta kullandığımdan efect dosyalarını program daha önceden değiştirmişti. Bu yüzden orjinal olmayan effect dosyalarını kırmızı yazıyla göstermektedir. Sizde alt kısımda yeşil bir yazının meydana gelmesi gerekmektedir. Bunu gördüğünüzde her şey yolundadır. Ardından Actions menüsünden Apply setting kısmına tıkladığınız yüklenecektir. Sorun yaşayanlar olursa yazımızın altına yorum yazabilir. Herkese kırımsız uçuşlar.

Bahadır Çetin

Sanal havacılık dünyası ile tanışması biraz geç oldu ama güç olmadı. Tam bir havacılık tutkunu ve yardımsever. Bununla beraber www.sanalpilotluk.com adresini kendisi gibi havacılık tutkunlarına yardımcı olma amacıyla 2017 yılında kurdu. Evli ve 1 çocuk babası olan yazar, siteye değerli desteklerinizi bekliyor.

Bunları da sevebilirsiniz

PTA PREPAR3D V4 KULLANIMI” için 7 yorum

  1. hocam sizin kullandığınız ayarları indirdim ama o ayarları nasıl aktif etcem anlamadım. bunu için ptayı mı satın almam gerekiyor başka yolu yok mudur? veya grafikleri böyle iyileştirip fps optimize edebileceğim başka yol yok mudur? teşekkürler

    1. Öncelikler merhaba sitemize geldiğiniz için teşekkür ederim.
      O ayarları etkinleştirmek için Pta ‘nın son versiyonunu satın almanız gerekmektedir. Eğer Prepar3d V3,4 kullanıyorsunuz onun için Pta sürümü ücretsiz. Onu netten kolaylıkla bulabilirsiniz.Pta nın yeni versiyonu ile eski versiyonu arasında çok bir fark yok aslında. İkisininde kullanımı aynı. Videoyu dikkat izlerseniz o ayarları rahatlıkla kurabilirsiniz. Eğer yine başaramazsınız tekrardan yorum yazın Teamviewerdan yardımcı olmaya çalışırım.

  2. Merhabalar tekrar. Maalesef bi sorun var. Pta nın önceki sürümlerini nereden indireceğimi bulamadım.internete bulduğum indirme linklerinin hiç biri çalışmıyor. Pta v3,4 için sürüm nasıl bulabilirim. Teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir