Ground Services X’i t FSX de tüm hava limanlarında nasıl ücretsiz kullanırız?

Değerli sanal pilot arkadaşlarım GSX’i önce kendi sitesinden trial olarak indiriyoruz. Eğer paranız çoksa bu sayfan çıkın gidin 🙂 Ardından aşağıda ki seçenekleri dikkatlice yapıyoruz.1) İnternet bağlantısını kesinlikle kapatıyoruz.
2) Gelen uyarıyı yok sayıp kurulumu tamamlıyoruz.
3) Kurulum bittikten sonra FSX/fsdreamteam/couatl/gsx/airports klasörüne gidiyoruz.
4) Burada ilk sırada __init__.pye isimli bir dosya göreceksiniz. Bu dosyayı kopyalayıp aynı yere yapıştırıyoruz ve hangi hava limanında aktifleşmesini istiyorsak, kopyaladığımız dosyanın adını hava limanının ICAO kodu ile değiştiriyoruz. Mesela LTBA-LTAC uçacaksak, __init__.pye dosyasını 2 kez kopyalayıp isimlerini bu iki hava ltba.pye ve ltac.pye yapıyoruz ve işlem tamamdır. ICAO kodları kesinlikle küçük harflerle yazılmalıdır. ilk dosyayı masaüstüne kopyalayın uçacağınız havalimanın icao kodunu değiştirip eklerseniz hiç bir sorun yaşamazsınız.

Not: Bu kesinlikle bir crack değildir. Crackli hiç bir şeyi sitemde paylaşmıyorum. Bu sadece programın ufak bir açığı…

Bahadır Çetin

Sanal havacılık dünyası ile tanışması biraz geç oldu ama güç olmadı. Tam bir havacılık tutkunu ve yardımsever. Bununla beraber www.sanalpilotluk.com adresini kendisi gibi havacılık tutkunlarına yardımcı olma amacıyla 2017 yılında kurdu. Evli ve 1 çocuk babası olan yazar, siteye değerli desteklerinizi bekliyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Ground Services X’i t FSX de tüm hava limanlarında nasıl ücretsiz kullanırız?” için 6 yorum

  1. Olmuyo ya o dosyayı yaptım dediğin gibi mesela ben yurtdışı FRANSA ORLY uçacağım icao kodunu yazdım ikisininde istanbulda ctrl+F yaptım sağ üste hata verdi "gsx has been disabled on this airport bu user settings" gibisinden 1 tane daha alıyorum yardım edermisiniz…

  2. fsx steam editionda olmuyor mu? yükleme dosyasına tıklıyorum bilgisayharınızda p3d veya fsx yüklü olması lazım diyor. fsx steam var bende

  3. Olabilir steam versiyonu farklı bir yere kurulduğunda dolayı öyle bir hata veriyordur. kurulumu yaparken fsx in bulunduğu klasörü manuel seçin çalışacağını düşünüyorum. Denemekte fayda var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir